Menü Bezárás

GYŐZÖTT A FRADI MEZŐKÖVESDEN

Az OTP Bank Liga 28. fordulójának szombati mérkőzésén a Ferencváros 2-1-re nyert a Mezőkövesd vendégeként. A sereghajtó Haladás sorozatban harmadik meccsét nyerte meg, ezúttal az MTK-t győzte le (1-0), a Paks és a Puskás Akadémia mérkőzésén nem esett gól, a Honvéd a Debrecennel ikszelt (1-1), míg Kisvárda az utolsó pillanatoban mentett pontot a Diósgyőr elleni kiesési rangadón (1-1).

A listavezető Ferencváros egy hatos bajnoki győzelmi szériával a háta mögött látogat Mezőkövesdre, viszont az olasz Davide Lanzafame nélkül, akit a héten felmentettek az edzések látogatása alól. A borsodi csapat nem várta jó formában a mérkőzést, az elmúlt négy meccséből mindössze egyet nyert meg.

A mérkőzést a Fradi kezdte jobban, de az első negyedórában nem tudott komoly lehetőséget kialakítani a Mezőkövesd kapuja előtt, Varga Rolandnak így is volt két próbálkozása, de egyik sem talált kaput. Nagy meglepetésreaz első mezőkövesdi ellenakció végén Sztefan Drazsics szép lövéssel szerzett vezetést a 18. percben a Mezőkövesdnek,így közel 300 perc után kapott újra gólt a Fradi.

A gól után sem változott semmit a játék képe, a Fradi irányította az összecsapást, a Mezőkövesd a védekezésre koncentrált, és abból próbálta újra meglepni a listavezetőt. A 30. percben Tokmac Nguen kapott jó labdát, de nem tudta jól átvenni az ötösön, így még kapura lövés sem lett belőle. Pillanatokkal később újabb mezőkövesdi kontra végén a korábbi ferencvárosi játékos, Amadou Moutari lőhetett 15 méterről, de a bevetődő Lasha Dvali hatalmasat mentett.

Nagyot küzdött egymással a Ferencváros és a MezőkövesdFORRÁS: MTI/CZEGLÉDI ZSOLT

A 36. percben ismét a kövesdiek próbálkoztak, de Cseri Tamás távoli bombája centikkel a jobb kapu fölé szállt. Hat perccel később egyenlíthetett volna a Ferencváros, de előbb Lovrencsics Gergő beadása után Nyikolaj Szignyevics közeli fejesét védte nagy bravúrral Szappanos Péter, majda szöglet után Miha Blazic ugyancsak fejjel a kapufát találta el.A félidő vége előtt még Marcel Heister lőtt 18 méterről, kapásból alig a jobb felső mellé.

A második félidőben három percet kellett várni az első vendég helyzetre, Tokmac lövését azonban Szappanos nagy bravúrral védte. A szögletet követően viszont már a mezőkövesdi kapus sem tudott védeni,Lasha Dvali közvetlen közelről fejelte a Szignyevics lábáról felpattanó labdát a kapuba.

Az 56. percben a vezetést is megszerezhette volna az FTC, de hiába kapott jó indítást, és vette át a tizenhatos vonalán jól a labdát Tokmac, a kimozduló Szappanos mellett csak az oldalhálót találta el hatalmas helyzetben. Pillanatokkal később a hazai együttes előtt is jó lehetőség adódott, de Drazsics labdáját Moutari 11 méterről épp Dibuszba lőtte a labdát.

A ferencvárosi Lasha Dvali gólt szerzett a Mezőkövesd ellenFORRÁS: MTI/CZEGLÉDI ZSOLT

Meglepetésre a Mezőkövesd maradt támadásban, de Dibusz kiválóan védett, így az utolsó negyedórára is maradt az 1-1-es állás. Nem sokáig, mivela csereként egy perccel korábban beálló Bőle Lukács 7 méterről lőtt a bal alsó sarokba a 80. percben.

Nem sokkal később Isael zárhatta volna le a meccset, de 14 méterről a felső kapufára tekert. A hátralévő időben a Mezőkövesd mindent megtett az egyenlítésért, de már nem esett újabb gól, így a Fradi ismét tett egy nagy lépést a bajnoki cím felé.

Forrás: origo.hu